Štafetový pohár – krajské kolo

16. května jsme se vydali po jasném vítězství v okresním kole ve štafetovém běhu porovnat síly s těmi nejlepšími kraji. V letošním roce se do kraje probojovalo 17 štafet. Oproti okresnímu kolu, kdy byla teplota lehce nad nulou a při závodu dokonce sněžilo, nás přivítal stadion ve Vítkovicích zalitý…

16. května jsme se vydali po jasném vítězství v okresním kole ve štafetovém běhu porovnat síly s těmi nejlepšími kraji. V letošním roce se do kraje probojovalo 17 štafet. Oproti okresnímu kolu, kdy byla teplota lehce nad nulou a při závodu dokonce sněžilo, nás přivítal stadion ve Vítkovicích zalitý sluncem. Naše škola měla startovní číslo 15 a soutěžila vždy ve třetím rozběhu. Věřili jsme, že máme na to být nejhůře do 10. místa. Osud však měl s naším týmem jiný plán. Již v prvním rozběhu nám upadl štafetový kolík a v rámci rozběhu nás čekal propad na předposlední místo. Chybu jsme se pokusili napravit hned v dalším rozběhu, ale druhý úsek 400 metrového oválu byl pro nás zakletý. Došlo zde ke zranění běžce a z čela rozběhu jsme se opět poroučeli na předposlední místo. Zraněný běžec byl nahrazen a do posledního závodu jsme dali vše. Štafeta A zvládla svůj úkol bezvadně a částečně vylepšila nás celkový čas. Štafeta B už se jen pokusila překonat čas štafety A. Počítal se výsledek té lepší. A v posledním závodu opět zasáhl osud. Došlo ke zranění náhradníka, který přesto svůj úsek statečně dokončil. Celkově si tedy naše škola odvezla 15. místo. Závody byly ještě doplněny soutěží v hodu medicinbalem a skoku dalekém. V této disciplíně zazářil Tim Ulmann, který nenašel v kraji přemožitele, a medicinbal poslal nejdál ze všech. Právem si šel pro zlatou medaili. Timovi gratulujeme a všem ostatním děkujeme za reprezentaci školy. Příště nám to do TOP 10 určitě vyjde.

 
text a foto: Martin Klečka


 

 

Archivy