Netradiční olympiáda školních družin

Olympiáda to sice není jako ta světová, ale na tu naši družinovou se těšíme každý rok úplně stejně. A že bylo na co!!!

Už od rána bylo jasné, že i počasí je na naší straně a o to víc jsme čekali, jaké to disciplíny na nás úvalenští, kde se celá ta sláva konala, vymyslí. Spolu s ostatními olympioniky ze školních družin z Krnova, Brantic, Zátora, Lichnova jsme dojeli autobusem do místa konání a utvořili jsme malý průvod ke škole. Celá olympiáda začala nástupem jednotlivých 5-ti členných týmů, jejich slavnostním pokřikem a vyvěšením vlajek. Po přivítání starostou Úvalna zahájila olympijské klání ředitelka školy, zapálen byl olympijský oheň a soutěžení začalo.

Vše se neslo v duchu pirátů a námořníků, protože ve škole v Úvalně mají krásné hřiště a na něm nechybí loď a maják, kterých jsme k soutěžení také využili. A jaké byly disciplíny? Zrovna na provazový maják jsme uvazovali barevné provazy, na lodi se skládala pirátská mapa, správný námořník musí umět posbírat koule do děl, musí prokázat dobrou paměť, předvést mimořádnou fyzickou obratnost, umět si poradit jen jednou rukou, správně zacílit na nepřátelskou loď a podobně. Všechny děti plnily úkoly s nadšením a bojovností a celá atmosféra v Úvalně byla na velkou jedničku.

Přestávky nám vyplnila fronta na “povolené dopování” v podobě cukrové vaty a dalšího občerstvení. Po absolvování všech disciplín už všichni nedočkavě vyhlíželi olympijský výbor, aby nás seznámil s výsledky. Úvalenští ale vymysleli vynikající hodnocení. Vyhlásili jen družiny, které se umístily na prvních třech místech – a ti ostatní?? Všichni byli vítězové, všichni byli stejně odměněni, protože bojovali ze všech sil a hlavně – přijeli si olympiádu užít.

A ještě, abyste věděli, kdo bojoval za naši družinu: Viktorka Čechová /1. tř./, Hanka Konvičková /2. tř./, Sebík Tököli /3. tř./, Davča Světlý /4.tř./ a Semir Keskani /5.tř./. Patří jim velké díííííky za skvělé sportovní nasazení, týmovou spolupráci a ohromnou bojovnost. A co bude za rok? No přece další olympiáda, štafetu tentokrát přebrala školní družina ZŠ Smetanův okruh a my se už teď těšíme, jaké překvapení si pro nás nachystá.

Video reportáž

text a foto: Marcela Jančičková