Badmintonový turnaj

Badminton má na naší škola již několikaletou tradici. Bohužel jsme až donedávna byli jediní, kteří se tomuto sportu v blízkém okolí věnují. Proto nás velmi mile potěšilo…

Badminton má na naší škola již několikaletou tradici. Bohužel jsme až donedávna byli jediní, kteří se tomuto sportu v blízkém okolí věnují. Proto nás velmi mile potěšilo, že se tomuto sportu začala věnovat i ZŠ Zátor. Domluvit přátelský turnaj byla povinnost a zároveň výzva. Vzhledem k počtu žáků se hrála klasická čtyřhra na dva sety do 11 bodů. Žáci pilně trénovali celý rok a do turnaje se pustili s opravdovým zápalem. Naši školu reprezentovali: Tomáš Zapletal a Jonáš Brunclík, Vojtěch Butora a Samuel Sovadina a poslední dvojice Tomáš Pyka a jeho bratr Adam Konečný. Adam byl zároveň nejmladším žákem celého turnaje. Kolotoč zápasů probíhal za dozoru třech rozhodčích. Před Zátorem jsme měli výhodu domácího prostředí. Rovněž nám pomohlo, že jsme byli zvyklí na naše kurty. Jelikož je naše hala multifunkční, tak přes hřiště vedou čáry i pro jiné sporty a vyznat se v tom je někdy oříšek. Nicméně i děti ze Zátoru si rychle zvykly a byly vyrovnaným soupeřem našim hráčům. O celkovém vítězi a zároveň o pořadí na stupních vítězů rozhodovaly až poslední zápasy. Nakonec se z celkového vítězství radovali žáci Vojta Butora a Samuel Sovadina. Na druhém místě skončil pár Tomáš Zapletal a Jonáš Brunclík. Třetí místo nám uteklo pouze o skóre a znamenalo medailovou pozici pro Michala Kurečku a Davida Panáčka ze ZŠ Zátor. Pochvalu a náš obdiv si zaslouží bratři Tomáš a Adam, kteří získali stejný počet bodů jako chlapci na třetím místě a prohráli jen o skóre. Nicméně si pochvalu zaslouží všichni hráči. Jsme opravdu rádi, že jsme mohli konečně s někým porovnat síly a těšíme se na další spolupráci. Na závěr bych chtěl poděkovat paní učitelce Aleně Dlabajové a paní učitelce Ivetě Hromkové za pomoc při organizaci turnaje.

 
text a foto: Martin Klečka

 

 

 

Archivy