Jarní koncert ve Vrbně

Náš školní pěvecký sbor Janáčkovo brumendo dostal pozvání zpívat jako host na Jarním koncertě ve Vrbně pod Pradědem. Od rána 11. 5. 2017 jsme se těšili na náš první mini-zájezd. Do autobusů se balila spousta sborových věcí a páni řidiči jen koukali, co si s sebou všechno vezeme: sborová trička pro 50 dětí, spousta hudebních nástrojů a aparatury, krabice s kelímky pribináčků, kazoo a další rekvizity, … prostě vše, co k našim vystoupením patří.

V autobusech proběhlo rozezpívání a také komentovaná prohlídka pana Szászky. To abychom neusnuli. Tradiční Jarní koncert probíhal ve vrbenském klubu Mír. Již XX. ročník. Na pódiu se představil sbor Sedmihlásek a sbor Harmonie, oba sbory z Vrbna pod Pradědem. Fandili jsme kamarádům a pozorně naslouchali, jak se zpívá v jiných sborech.

Janáčkovo brumendo naprosto rozzářilo jeviště svým zpěvem, pohybem a radostí ze zpívání. Písničky se nám povedly a měli jsme z úspěchu obrovskou radost. Pak následovalo focení. Po koncertě jsme dostali pochvalu a sladké dárečky. Unaveni, ale plní zážitků jsme se vraceli zpět oběma autobusy do Krnova. Unaveni? Kdepak. Na spánek nebyl čas. V autobuse se opět zpívalo. Tentokrát se přidal i pan řidič Tihelka a naučili jsme se českou státní hymnu.
Děkuji všem statečným zpěváčkům za parádní výkon, děkuji také kolegyním učitelkám: J. Frankové, B. Vaňkové a K. Novákové za skvělé hudební doprovody, p. Szászkovi za ozvučení a nekonečný optimismus a p. asistentce J. Michl-Bernardové za organizátorské zázemí okolo dětí.

Text: Mgr. Martina Mrkvanová

Následující