Vítejte ve čtenářském klubu

První červnovou středu jsme společně s dětmi přivítali ve čtenářského klubu nejen některé z rodičů našich milých čtenářů, ale také kolegy z jiných škol, kteří stejně jako my podporují rozvoj čtenářství dětí v našem regionu. Téma čtenářské dílny bylo pro všechny příjemné, spekulovali jsme nad tím, o čem sní děti a o čem dospělí.

První červnovou středu jsme společně s dětmi přivítali ve čtenářského klubu nejen některé z rodičů našich milých čtenářů, ale také kolegy z jiných škol, kteří stejně jako my podporují rozvoj čtenářství dětí v našem regionu. Téma čtenářské dílny bylo pro všechny příjemné, spekulovali jsme nad tím, o čem sní děti a o čem dospělí. Děti bravurně odhadly sny dospěláků, mají nás prostě přečtené víc, než si myslíme. Ani dospěláci nezůstali pozadu, rychle se přenesli do svých dětských let a zavzpomínali na své tehdejší sny, které doplnili o sny dnešních dětí, které jsou přeci jen trochu jiné.

A o čem sní naši knižní hrdinové? Odpovědi na tuto otázku jsme společně sdíleli po samostatném čtení a našli jsme mnoho společného, ale také spoustu dalších snů, které jsou skryty v oblíbených knížkách. Možná, že se některé i našim hrdinům uskuteční, a pokud budeme opravdu moc chtít, třeba se některé splní i nám.

Děkujeme rodičům i kolegům za milou návštěvu a podporu a dětem ze čtenářského klubu za otevřenost a upřímnost s jakou k dílně pro naše hosty přistupovaly.

text a foto: M. Handlířová a M. Rychtová

Předchozí

Následující

Archivy