Den s domácími mazlíčky

Konec května patřil našim domácím mazlíčkům. Řadu zvířat přeci chováme pro vlastní potěšení a většinou žijí společně s námi v domácnosti. Rozhodli jsme se, že s mazlíčky strávíme jeden školní den. Hned ráno nás přišel navštívit pes Bax s panem Šifaldou.

Konec května patřil našim domácím mazlíčkům. Řadu zvířat přeci chováme pro vlastní potěšení a většinou žijí společně s námi v domácnosti. Rozhodli jsme se, že s mazlíčky strávíme jeden školní den. Hned ráno nás přišel navštívit pes Bax s panem Šifaldou. Před školou jsme mrkli na šikovné štěně, které je vycvičeno už v šesti měsících na spoustu povelů. A to měli oba „po noční šichtě“, protože Bax pomáhá policistům. Jeho menší páníček Petřík nám ukázal, co všechno pejsek umí. Parádní. Mezitím na nás ve třídě čekal zvěřinec. Poté nám Danielka představila svého roztomilého králíka Lili. Byl miloučký a po celou dobu vydržel ve své krabici. Saša nám řekl pár vět o svém morčeti jménem Viki. Morče bylo také vybaveno svačinou a pitím. Králíčka Rózu nám představila Barča a nádhernou želvu Petru nám představila Anetka. Matýsek přinesl jednoměsíční mláďátko křečka jménem Flafi a pozorně se o něj celý den staral. Papoušek Pepa se z klece občas hlasitě ozýval a děti zavíraly okna, aby neuletěl, když ho Valča chtěla z klece osvobodit.
Zvířátka se s námi učila a trávila přestávky. K zvířecímu dni patří i zábava, proto jsme v družstvech hráli hru a hledali papírové pejsky, dále vyplňovali pracovní listy do přírodovědy o domácích mazlíčcích a den jsme zakončili hádankami o zvířatech. Na krátké video mrkněte “zde“.
Děkujeme za bezva den Baxovi, Lili, Viki, Róze, Petře, Flafimu i Pepovi. Dále děkujeme panu Šifaldovi a přijímáme pozvání paní Jančarové, která má pro nás ukázku domácích zvířat. Brzy Vás navštívíme.

Žáci 4. C.

Předchozí