Krajské hry základních škol v atletice

Po dva dny nás hostil sportovní klub v Opole, který nás po zdařilém volejbalovém turnaji pořádaným Slezskou Orlicí u nás, tentokrát přivítal na své půdě. Nebyly to ledajaké závody, nýbrž finále jednotlivých oblastí pro daný region. Na atletickém stadionu se za krásného počasí sešli nejlepší atleti jednotlivých škol, kde i naše škola jako jediná z České republiky měla své zastoupení.

Po dva dny nás hostil sportovní klub v Opole, který nás po zdařilém volejbalovém turnaji pořádaným Slezskou Orlicí u nás, tentokrát přivítal na své půdě. Nebyly to ledajaké závody, nýbrž finále jednotlivých oblastí pro daný region. Na atletickém stadionu se za krásného počasí sešli nejlepší atleti jednotlivých škol, kde i naše škola jako jediná z České republiky měla své zastoupení.
V úterý 13. 6. 2017 se 28 žáků ze šestých a sedmých tříd v ranních hodinách rozjelo reprezentovat naši školu do polského Opole.
Soutěžilo se v disciplínách 100m, 300m, 600m, 1000m, skok do dálky, skok vysoký, vrh koulí, hod míčkem, štafeta 4x100m a štafeta olympijská (800m-400m,200m,100m), kdy každou disciplínu mohli reprezentovat dva žáci z dané školy.
Už na stadionu nás uchvátila atmosféra závodů a profesionalita jednotlivých účastníků. Ani naši žáci se v těžké konkurenci neztratili a dvě stříbra pro nás vybojovali Filip Frank ve skoku vysokém, který se přehoupl přes laťku ve výšce 146cm a Erik Šupák na 300m s časem 45,45. Jen těsně na medaili nedosáhl David Zelenka v běhu na 100m, který skončil na nepopulárním čtvrtém místě v čase 13,54. Z děvčat se zadařilo Barboře Vraspírové, která v běhu na 1000m skončila na krásném šestém místě a Sylvii Opustilové ve skoku vysokém, kdy uzavírala první desítku.

O den později ve středu 14. 6. 2017 se stejným směrem vydali starší žáci z osmých a devátých tříd. Kromě disciplín, které byly totožné s mladší kategorii měli navíc běh na 2000m, hod diskem, hod oštěpem. I zde žáci odvedli maximum svých možností, ale v nabité konkurenci se jim medaile nepodařilo dosáhnout. Korchánová Ema Petra ve skoku vysokém s výkonem 130cm skončila na sedmém místě. Jana Kremplová v běhu na 1000m skončila s časem 3:53,24 na osmém místě a Halířová Markéta v hodu diskem a výkonem 18,71 taktéž obsadila osmou příčku. Monika Vrbová v běhu na 300m s časem 51,13 skončila na devátém místě

Děkuji žákům, kteří reprezentovali naši školu za jejich maximální odvedenou snahu při závodech, za podporu svým spolužákům, kdy hlasitým povzbuzováním hnali žáky dopředu a v neposlední řadě za trpělivost s dvouhodinovým prodloužením závodů.

text a foto: Monika Veselková

Archivy