„Škola nad duhou“

Možná vás napadne, že se jedná o název nějaké pohádkové školy. Ne, není to škola pohádková, ale skutečná a najdete ji v hlavním městě Lucemburska. Právě zde má třída 5.C kamarády z různých zemí světa. Již od Vánoc si vzájemně posílají dopisy, které píší anglicky a moc je to baví. Už se o sobě dozvěděli spoustu informací jako například jaké mají koníčky, jaké jsou jejich oblíbené filmy a hry, jestli mají sourozence, domácího mazlíčka nebo jakou poslouchají hudbu. Do posledního balíku dopisů přibalili žáci 5.C pro každého svého zahraničního kamaráda moc pěknou záložku do knihy a malé dárečky, které se dětem z Lucemburku moc líbily. V příštím školním roce bychom chtěli spolupráci dále rozvíjet a už se těšíme na další dopisy. Ráda bych poděkovala paním učitelkám Monice Galuškové a Kamile Koukolové za spolupráci na tomto miniprojektu.

Text a foto: Alice Hlaváčová