Jedno vejce nebo dvě vejce …

Ve středu 21.6. si ráno od 7:00 skupina žáků šestých ročníků zpříjemnila nejen hodinu anglického jazyka, ale start do celého dne tím, že si měli možnost sami připravit svou vlastní snídani ve školní kuchyňce. Právě probírané téma Food nás inspirovalo ke zpestření výuky praktickým cvičením.

Ve středu 21.6. si ráno od 7:00 skupina žáků šestých ročníků zpříjemnila nejen hodinu anglického jazyka, ale start do celého dne tím, že si měli možnost sami připravit svou vlastní snídani ve školní kuchyňce. Právě probírané téma Food nás inspirovalo ke zpestření výuky praktickým cvičením. V předešlé hodině anglického jazyka jsme si procvičovali potřebnou slovní zásobu a k přípravě palačinek jsme si připravili komentář v podobě anglického receptu. Poté jsme se mohli vrhnout na samotnou realizaci a ta se vskutku vydařila. Bylo poznat, které děti byly v kuchyni a u plotny jako doma. Míchalo se, kvedlalo, zahušťovalo a pak zase ředilo, ale nakonec všem moc chutnalo. Děti myslely dokonce i na své učitele a rozhodly se i jim zpříjemnit ráno překvapením v podobě čerstvoé palačinky. Kluci se nezalekli ani následného mytí nádobí a ačkoliv pro mnohé z nich to byla první zkušenost s touto činností, zvládli ji naprosto s přehledem. Všem účastníkům této akce moc děkuji za příjemný zážitek.

text a foto: Ilona Došlíková

Archivy