Naši šachisté se na MČR neztratili

20. – 21. června 2017 proběhlo ve Zlíně MČR  4 – členných školních šachových družstev 1. – 5. ročníků. Jako loňští vícemistři republiky jsme dostali volnou kartu. A  znovu se zrodilo velké překvapení.

20. – 21. června 2017 proběhlo ve Zlíně MČR 4 – členných školních šachových družstev 1. – 5. ročníků. Jako loňští vícemistři republiky jsme dostali volnou kartu. A znovu se zrodilo velké překvapení. Družstvo ZŠJN ve složení: Petr Čech, Matěj Jaššo, Patrik Zámarský a Honza Weczerek obsadilo vynikající 6. místo. Za námi zůstala  celá řada favoritů. Náš tým byl dle výkonnosti nasazen jako 14. Přesto, že polovina týmu prošla oproti loňsku obměnou a ti zbylí se posunovali o dvě šachovnice výše, vstupovali jsme do turnaje s ambicemi umístění v první desítce.

Pokud  se podíváte pozorně na tabulku, zjistíte, že scházelo velmi málo (toho štěstíčka, které v šachu taky existuje) a mohli jsme být na bedně.
Klukům děkujeme za skvělou reprezentaci školy, města a KTCM. Rovněž děkujeme Ing. Pavlu Čechovi, předsedovi mládežnického šachového oddílu Lokomotivy Krnov, za skvělé vedení a podporu našeho šachového týmu.

výsledky

 

foto: Pavel Čech

Archivy