Strašidel se nebojíme

Ve středu v podvečer se sešly děti z I., IV. a VI. oddělení ŠD opět ve škole, aby prozkoumaly její temná zákoutí, která se přes den během vyučování zdají být zcela normální. Malí kluci a děvčata se proměnili v tlupu strašidel, kostlivců, čarodějnic, ropuch, bílých paní a krvežíznivých monster.

Ve středu v podvečer se sešly děti z I., IV. a VI. oddělení ŠD opět ve škole, aby prozkoumaly její temná zákoutí, která se přes den během vyučování zdají být zcela normální. Malí kluci a děvčata se proměnili v tlupu strašidel, kostlivců, čarodějnic, ropuch, bílých paní a krvežíznivých monster. Děti vůbec netušily, co je čeká a tak po krátkých pracovních dílnách mohl hon za upíry začít. Škola se již zcela zahalila do černočerné tmy a na strašidelné cestě děti doprovázela jen blikající dýňová světýlka. Malá strašidla čekalo celkem 12 úkolů, za které dostávali barevná razítka. Projít celou stezku za doprovodu strašidelných zvuků ze záhrobí nebylo pro některé děti vůbec jednoduché. Velká strašidla a upíři na jednotlivých stanovištích byla velmi neústupná a na děti velmi přísná. Objevily se sice i malé slzičky, ale nakonec všechna malá strašidla náročnou stezku zvládla. Za odměnu je čekal taneční rej s velkými strašidly, který si děti velmi užily. Po náročném nočním řádění si všichni naplnili bříška, vyčistili zuby a zalehli do provizorních postýlek ze spacáku a karimatek. Nechyběla ani strašidelná pohádka na dobrou noc. Velké poděkování patří všem současným i bývalým absolventům naší školy, kteří nám s programem pro děti pomohli. Dík patří i všem šikovným maminkám, které zajistily pro děti sladkou snídani. Věříme, že si děti strašidelnou noc užily a těšíme se na další společné akce.

 

text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy