Znáte Zonkyho? aneb Jak se mají lichokopytníci?

O výsledcích školního kola soutěže Mladých zoologů, kterou pořádá ZOO Ostrava, jsme vás již informovali. Naše žáky však čekalo další dobrodružství. Změřili své vědomosti s ostatními družstvy z Moravskoslezského kraje. Ve čtvrtek 9.11.2017 se dvacet odvážných sešlo na vlakovém nádraží již v 6.50hod ráno.

O výsledcích školního kola soutěže Mladých zoologů, kterou pořádá ZOO Ostrava, jsme vás již informovali. Naše žáky však čekalo další dobrodružství. Změřili své vědomosti s ostatními družstvy z Moravskoslezského kraje. 

Ve čtvrtek 9.11.2017 se dvacet odvážných sešlo na vlakovém nádraží již v 6.50hod ráno. První úkol byl, najít v nacpaném vlaku místa, která byla určena pro nás. Ale všichni nasedli, našli své místo, usedli a vyjeli jsme. Ve vlaku se dolaďovaly poslední vědomosti. Obtížnými otázkami byly např. „Co je to molarizace?“ nebo „Která plemena koní jsou domestikovaná?“

Před samotnou soutěží si žáci mohli prohlédnout Zoo. Všem se moc líbili např. všudypřítomní pávi, kteří nás chtěli oslnit svými roztaženými ocasními pery. Někteří se rozběhli prozkoumat místní lichokopytníky a doplnit tak poslední mezírky ve vědomostech. Jiní v poklidu procházeli ZOO a koukali, jak si podzimní den užívají místní zvířata.
V ZOO žáci soutěžili v pětičlenných družstvech, která vytvořili již před školním kolem. Test byl opět velmi náročný (soudě podle reakcí účastníků) a konkurence veliká. Výsledky jednotlivých družstev najdete ZDE. Naši žáci reprezentovali školu v I. i II. kategorii. A pokud budete mít zájem, můžete si test I.kategorieII.kategorie, který psali soutěžící také vyzkoušet.
Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Zároveň doufáme, že i v dalších kolech soutěže Mladých zoologů, bude mít naše škola široké zastoupení. Příští kolo proběhne na jaře 2018.

 

Text a foto: I. Štěpánková

Archivy