Laskavé střípky ze Světového dne laskavosti

13.listopad 2017: Děti konaly nezištné dobré skutky na Světový den laskavosti! Podívejte se, jak jsou skvělí! “Svět totiž vůbec není tak zlý, jak nám předkládají média…” podívejte se na Laskavé střípky ze Světového dne laskavosti:

9. B zpříjemnila pobyt lidí v domově důchodců

V pondělí 6. 11. se žáci 9.B vydali do Domova důchodců, aby zde strávili přes dvě hodiny. Společně s lidmi zde žijícími pak vyráběli vánoční výzdobu. Materiál byl v některých směrech udivující, ale výsledek byl jednoznačně krásný. Zvlášť u některých jedinců jsem byl až překvapen, jaký umělecký duch se v nich skrývá. Celkově musím děti pochválit za krásný přístup a velmi vstřícné a citlivé chování k lidem, kteří si jejich návštěvy velmi vážili a byli dojatí. Pěkným bonbónkem na závěr bylo rozloučení a drobné dárky, které děti dostaly.

 

Žáci 6.C k této příležitosti uspořádali BURZU

jejíž výtěžek věnovali Matyáškovi Tazbirkovi z Opavy. (www.matytodokaze.cz) Matyášek se od narození potýká s problémy po dětské mozkové obrně a výtěžek z burzy mu pomůže zafinancovat pohybovou terapii v lázních Klimkovice. Žáci tento finanční dar i s vybranými dvěma pytli vršků od PET lahví předali v pondělí 20. listopadu tatínkovi od Matyáška, který se bohužel předání nemohl zúčastnit kvůli nedávné prodělané operaci. Celá třída 6.C a nejen ona přeje Matyáškovi brzké uzdravení

 

8.C v dětském domově v Lichnově

Žáci z 8C se v rámci projektu „Jsem Laskavec“ zaměřili na děti, které žijí bez svých rodin a rozhodli se je překvapit a potěšit svou návštěvou. Ve škole zorganizovali sběr papíru, za výtěžek nakoupili ingredience na upečení muffinů, které potom s připraveným programem zavezli 13.11. v odpoledních hodinách dětem do dětského domova v Lichnově. Osmáci v připravené prezentaci dětem představili kdo jsme a proč jsme přijeli, zahráli si společně hry a nakoukli pod pokličku každodenního života dětí, které v domově žijí. Našim odjezdem to ovšem neskončilo a už máme domluveny další společné akce.

 
8.A v Domově pro seniory
 
Část dopoledne mezinárodního dne laskavosti strávila třída 8. A v krnovském Domově seniorů. Původní myšlenka bylo společné čtení a pečení se seniory, ale nakonec pracovníci
Domova seniorů přišli s vlastním programem a tím byl filmový, hudební a literární kvíz. Navíc bylo pro všechny soutěžící nachystáno drobné občerstvení. Každý žák vytvořil dvojici s klientem Domova seniorů a postupně museli plnit řadu úkolů, které pak vyhodnocovali p. uč. Šiffner a p. asistent Bitomský. Úkoly se týkaly poznávání filmů z krátkých ukázek, poznávání filmových osobností z obrázků, přiřazování názvů pohádek k útržkům z textu nebo poznávání filmové hudby. Část žáků mezitím s dalšími klienty Domova seniorů upekla výbornou buchtu, o níž se pak samozřejmě podělili se soutěžícími.
Rozhodně se jednalo o velmi zajímavé setkání a krásný mezigenerační vztah.
 

 
8.B pomáhala pejskům v útulku
 
Je to tady nastalo datum 13.11 den kdy jsme se všichni těšili na plnění laskavosti. Ráno o půl 7 jsme se všichni sešli s taškami plných granulí, pamlsků, dek, hraček a dalších různých věcí.Jakmile jsme nastoupili do autobusu, nemohli jsme se dočkat až pejsky uvidíme.Dorazili jsme na místo, majitel útulku nás velmi krásným proslovem přivítal a řekl nám co smíme a co ne. Jsme vděčni za to, že jsme tam mohli přijet. Ti pejsci jsou za vše vděční i za jeden obyčejný piškot, bylo to neskutečné. Vzali jsme si z toho i příklad, že lidi by se měli starat o své psy Pro některé to byl nejúžasnější den v životě, nejde ani popsat jak si ti pejsci váží každé maličkosti a i člověka, který za nimi přijde.
video
 

 
 
7.B navštívila útulek v Opavě
 
Dne 13. 11. se konal Světový den laskavosti, kterého se zúčastnila i třída 7. B. Po dlouhém váhání jsme se rozhodli oslovit psí útulek ve městě Opava, že bychom rádi pejskům a kočičkám přivezli něco dobrého. Následovaly dlouhé přípravy, jak celý den proběhne, jak se do Opavy dostat a v neposlední řadě, co pejskům a kočičkám přivést. Nakonec každý ze třídy donesl nějakou drobnost a tak jsme byli připraveni. Nastal den D, kdy jsme se sešli na vlakovém nádraží, rozdělili si do batohů dobroty pro zvířátka a celí natěšení nastoupili do vlaku. I když ten den nepanovalo pěkné počasí, tak nám dlouhou cestu, kterou jsme museli z nádraží ujít, ani déšť nezkazil. Celí promrzlí jsme přišli do útulku, kde nás přivítala moc milá paní. Ta nám pověděla, jak to v útulku chodí, provedla nás a dokonce jsme viděli, jak právě dovezli dva zatoulané pejsky. Všechny dárečky jsme předali a plní dojmů a s pocitem, že jsme vykonali dobrý skutek, jsme jeli zpátky domů.
 

 
 
9.M uspořádala charitativní běh

Proběhl charitatvní běh s dobrovolným startovným, kterého se zúčastnilo okolo 100 běžců a vybralo se přes 5000 Kč. Za vybrané peníze byly zakoupeny výrobky pro neziskovou organizaci Šance pro jejich život. Všem, kteří se na akci jakýmkoliv způsobem podíleli velice děkujeme 🙂

video

 

7.C uklízela okolí školy

Zkuste si to taky 🙂
V rámci Dne laskavosti jsme původně měli v plánu uklidit jedno znečištěné místo v lese, kam rádi chodíme, ale vzhledem k nepříznivému počasí jsme museli tento záměr přesunout na jaro. Po chvíli nás však napadlo, že se jen tak nevzdáme a vyzkoušíme si, co obnáší úklid naší školní haly a hřiště. Nebylo to vůbec snadné, práce bylo víc než dost, ale zdárně jsme ji zdolali a možná i pochopili, že to paní uklízečky nemají s námi zrovna jednoduché.

video

Archivy