Za krásami českých polí a luk

Jako každý půlrok se opět naši žáci vrhli na Soutěž mladých zoologů, kterou pravidelně pořádá ZOO Ostrava. Školní kolo rozhodlo, že do Ostravy pojedou 4 družstva. Naši žáci změřili své vědomosti s ostatními družstvy z Moravskoslezského kraje.

Jako každý půlrok se opět naši žáci vrhli na Soutěž mladých zoologů, kterou pravidelně pořádá ZOO Ostrava. Školní kolo rozhodlo, že do Ostravy pojedou 4 družstva. Z kategorie 6. a 7. tříd dvě družstva a z kategorie 8. a 9. tříd také dvě družstva. Naši žáci změřili své vědomosti s ostatními družstvy z Moravskoslezského kraje

Z šestých tříd postoupili Škandera, Odstrčil, Hradil, Weisner, Strnadel, Daněk, Brančík, Keskani, Moravec a Petropulos. Z osmých tříd naši školu reprezentovali Vlach, Mališová, Kelemen, Straka a Houbová. Z devátých tříd postoupilo družstvo Vlasáková, Slováčková, Gadasová, Kubaníková a Stejskalová.
Ve středu 21.3.2018 se dvacet odvážných sešlo na vlakovém nádraží již v 6.50hod ráno. První úkol byl najít v nacpaném vlaku místa aspoň trochu pohromadě. Ale všichni nasedli, usedli a vyjeli jsme. Ve vlaku se dolaďovaly poslední vědomosti. Někteří měli před sebou knihy, někteří výpisky a jiní tablety. Některé zlákala hudba na odreagování a jiní si jen tak povídali.
Před samotnou soutěží si žáci mohli prohlédnout Zoo. Všem se moc líbili např. všudypřítomní pávi, kteří nás chtěli oslnit svými roztaženými ocasními pery. Ranní nízké teploty většinu soutěžících zahnaly do pavilonu hrochů nebo slonů.
V ZOO žáci soutěžili v pětičlenných družstvech, která vytvořili již před školním kolem. Test byl opět velmi náročný (soudě podle reakcí účastníků) a konkurence veliká. Výsledky jednotlivých družstev najdete ZDE. A pokud budete mít zájem, můžete si test, který psali soutěžící prohlédnout – 1. KATEGORIE2.KATEGORIE
Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Zároveň doufáme, že i v dalších kolech soutěže Mladých zoologů, bude mít naše škola široké zastoupení. Příští kolo proběhne na podzim 2018.

Text: I. Štěpánková

Předchozí

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy