3x zlatí

Po roce, přesně ve stejný den 13.6. jsme se opět jeli zúčastnit atletických závodů v polském Opole, kde se konalo finále jednotlivých oblastí pro daný region. Na stadionu nás čekala přímo olympijská atmosféra. Za zvuku hymny před nastoupená družstva přinesli organizátoři olympijskou vlajku. V mírném dešti žáci netrpělivě čekali na zahájení závodů, které začalo zapálením olympijského ohně.

Po roce, přesně ve stejný den 13.6. jsme se opět jeli zúčastnit atletických závodů v polském Opole, kde se konalo finále jednotlivých oblastí pro daný region. Na stadionu nás čekala přímo olympijská atmosféra. Za zvuku hymny před nastoupená družstva přinesli organizátoři olympijskou vlajku. V mírném dešti žáci netrpělivě čekali na zahájení závodů, které začalo zapálením olympijského ohně.

Závody byly rozděleny do dvou kategorií, 6-7. třídy a 8-9. třídy. Každou disciplínu mohli reprezentovat dva žáci z dané školy. Soutěžilo se v disciplínách 100m, 300m, 600m, 1000m, 2000m, skok do dálky, skok vysoký, hod míčkem, hod oštěpem, hod diskem, vrh koulí, štafeta 4x100m a závěrečná švédská štafeta (800m,400m,200m,100m).

Závodníci se na stadionu prali nejen s počasím, kdy někteří v kalužích doslova klouzali, ale i se silnou polskou konkurencí. V mladší kategorii, nám doslova vyrazil dech Daniel, který v obou svých disciplínách (skok daleký 5,40cm, hod míčkem 65m) vybojoval nejcennější kov. Ve skoku vysokém s výkonem 150cm stejného umístění dosáhl Ariel. Na 300m skončila na pěkném 5. místě Bára a obě naše štafety na 4x100m v podání dívek Bára, Nela, Míša, Kateřina a za chlapce Daniel, Maxim, Václav a Ariel skončili na šestém místě.

Starší žáci odvedli maximum svých možností, ale v nabité konkurenci se jim podařilo dosáhnout pouze jedno 3. místo ve  švédské štafetě v podání Dominiky, Lady, Anety a Barbary. Na krásném pátém místě na 300m skončila Jana. S šestým místem se pro nás roztrhal pytel a toto umístění bylo nejčastější, ve skoku dalekém Sára, 600m Lada, 1000m Dominika, v hodu oštěpem Sofie a za chlapce na 1000m Vladimír.

Děkuji Všem žákům, kteří reprezentovali naši školu za jejich maximální odvedenou snahu při závodech a za podporu svým spolužákům, kdy hlasitým povzbuzováním hnali žáky dopředu.

 

text a foto: Monika Veselková

Archivy