Do míst, kde jen tak někdo nevstoupí

V květnu si naši žáci vybojovali postup do krajského kola branné soutěže WOLFRAM 2018, kde nám udělali velkou radost. Za krásného slunného počasí se naše úspěšná čtveřice vydala v pátek 21. 9. 2018 do vojenského prostoru Libavá – vodní nádrž Barnov. Žákům se naskytla jedinečná možnost nahlédnout do vojenského uzavřeného prostoru, kde absolvovali 3km dlouhý okruh s disciplínami…

V květnu si naši žáci vybojovali postup do krajského kola branné soutěže WOLFRAM 2018.

Za krásného slunného počasí se naše úspěšná čtveřice vydala v pátek 21. 9. 2018 do vojenského prostoru Libavá – vodní nádrž Barnov. Žákům se naskytla jedinečná možnost nahlédnout do vojenského uzavřeného prostoru, kde absolvovali 3km dlouhý okruh s disciplínami (raft, rozeznávání vojenské techniky, okap, zdravověda, silový test, vědomostní test, střelba, bojová dráha, topografie).

Po splnění závodu mohli vyzkoušet i řadu doplňkových stanovišť: střelba z kuše, luku, airsoftových zbraní, laserovou střelnici, ukázky historické vojenské techniky, projížďka ve vojenském vozidle aj.

Po dlouhém a náročném dni zazněl povel: “Družstva nastoupit k vyhodnocení výsledků”. Vedle sebe si nastoupilo všech dvaadvacet týmu z celého Moravskoslezského kraje. Družstva stály vyrovnané a žáci v tichosti doufali, zda uslyší název své školy.

Jaké bylo překvapení, když z velitelských úst zaznělo: „Na prvním místě se umístili žáci ze Základní školy Krnov Janáčkovo náměstí”.

Žákům bych chtěla za skvěle odvedenou práci poděkovat. Jejich přístup před začátkem závodu nevypadal na to, že bychom měli pomýšlet na nejlepší výsledky. Ale už v první disciplíně mi doslova vyrazili dech skvělou jízdou na raftu. V dalších disciplínách ze sebe vydali maximu, za což jim bylo odměnou nejen první místo, ale i krásné věcné ceny.

http://www.kvv-ostrava.army.cz/aktuality/o-viteze-branneho-zavodu-wolfram-bojovalo-34-skol-moravskoslezskeho-kraje

text a foto: Monika Veselková

Archivy