Jedeme soutěžit do ZOO Ostrava …..

Oblíbená soutěž mladých zoologů pořádaná zoologickou zahradou Ostrava, která se koná dvakrát ročně, je tady. Letošní podzimní kolo je zaměřeno na téma Domestikace. Pro velký zájem proběhlo ve čtvrtek 1.11. školní kolo, kterého se zúčastnilo celkem 10 družstev.

Oblíbená soutěž mladých zoologů pořádaná zoologickou zahradou Ostrava, která se koná dvakrát ročně, je tady. Letošní podzimní kolo je zaměřeno na téma Domestikace

Pro velký zájem proběhlo ve čtvrtek 1.11. školní kolo, kterého se zúčastnilo celkem 5 družstev z I. kategorie 6.-7.ročníků a 5 družstev ze II. kategorie 8.- 9.ročníků.
Žáci si v pětičlenných družstvech změřili své síly v testu, kde museli odpovědět na nelehké otázky týkající se domestikace a její historie např. co je to nanismus, jak se jmenuje nejstarší domestikované zvíře, přiřadit domestikovaná zvířata, která chová ZOO Ostrava, nebo vybrat z nabídky plemena holubů.

Ve školním kole této soutěže uspěla tato družstva.

1. družstvo: Muří nohy
2. družstvo: Dandismus
3. družstvo: Chlebící
4. družstvo: Dejte nám šanci

Všechna čtyři družstva postupují do krajského kola, které se bude konat 15. listopadu v Zoo Ostrava.
Všem účastníkům děkujeme a postupujícím držíme palce při reprezentaci naší školy v Ostravě.

Na celkové výsledky školního kola se můžete podívat zde.

Za kabinet přírodopisu: Věra Petlachová

Archivy