Výlet na Ježkův palouček

Ačkoliv první listopadové sobotní ráno vůbec nelákalo do podzimní přírody, přesto se sešlo několik odvážných prvňáčků z 1. a 4.oddělení ŠD před školou a společně se vydali na výlet. A stálo to za to!
I když nám téměř celé dopoledne mrholilo, nám to radost a nadšení nezkazilo. 

Ačkoliv první listopadové sobotní ráno vůbec nelákalo do podzimní přírody, přesto se sešlo několik odvážných prvňáčků z 1. a 4.oddělení ŠD před školou a společně se vydali na výlet. A stálo to za to!
I když nám téměř celé dopoledne mrholilo, nám to radost a nadšení nezkazilo. Nejprve jsme vyjeli autobusem na Ježník k sanatoriu. Tam už na nás čekal náš oblíbený pan Bodešínský, který si pro nás připravil velmi poutavé vyprávění o lese. Cestou k Ježečkově paloučku jsme se od něho dozvěděli spoustu zajímavostí o podzimní přírodě….o stromech, ptácích, slimácích, o houbách. Dokonce si děti všimly žabky, která se ještě nestačila připravit na zimu a tak skákala po lese. Byl to skokan a my jsme si ho mohli pěkně zblízka prohlédnout. Také už víme, proč nás svědí komáří štípanec a že nám ho způsobila samička.
A tak jsme naslouchali a pozorovali, až jsme došli na Ježkův palouček, tam nás čekal nelehký úkol a to rozdělat oheň, abychom si mohli opéct špekáčky, na které jsme se už moc těšili. A to se nám také povedlo, hlavně díky panu Martinovi. U opékání jsme se i ohřáli a pak už jsme si naplnili svá bříška.
Na některé aktivity kvůli deštivému počasí už nedošlo, ale to nám nevadilo. Zvládli jsme to skvěle a děti si sobotní dopoledne v podzimně zbarvené přírodě užily.

Tímto bych chtěla moc poděkovat p. Bodešínskému, že se nám maximálně věnoval a těšíme se zase někdy příště.

video

Text a foto: Okapalová L.

Archivy