Halloween v Kofole

Halloween je anglosaský lidový svátek pocházející z Irska. Je starý přes 2000 let a jako první ho slavili Keltové. Ti věřili, že v předvečer svátku Všech svatých se zjevují duchové. Učitelé a žáci 3. a 4. tříd se první listopadový den proměnili v různé nadpřirozené bytosti a v Klubu Kofola si užili trochu strašidelné a hlavně zábavné halloweenské dopoledne.

Halloween je anglosaský lidový svátek pocházející z Irska. Je starý přes 2000 let a jako první ho slavili Keltové. Ti věřili, že v předvečer svátku Všech svatých se zjevují duchové. Svátek má tradici především v anglicky mluvících zemích, ale některé jeho zvyky jsou oblíbené především mezi dětmi na celém světě. Učitelé a žáci 3. a 4. tříd se první listopadový den proměnili v různé nadpřirozené bytosti a v Klubu Kofola si užili trochu strašidelné a hlavně zábavné halloweenské dopoledne. Zombie, duchové, kostlivci, upíři, čarodějky a další nadpřirozené bytosti nejdříve plnili na stanovištích úkoly, u nichž museli prokázat znalosti anglického jazyka při překladu vět a přiřazování správných slov k obrázkům, zručnost při skládání puzzlí a také obratnost při „chůzi“ se zavázanýma nohama, shazováním pyramidy z plechovek či lovením předmětů v mouce. Třídy se mezi sebou utkaly v tancování s balónky, v soutěži O židličkového krále a nechyběla ani promenáda s vyhlášením nejlepších masek a kostýmů. Ty nejoriginálnější vznikly zásluhou šikovných maminek a zručných tatínků. Během dopoledne probíhala ochutnávka výtečných laskomin, podávalo se např. myší masíčko s křenem, chrousti v čokoládě, dračí sliny, vodníkovo tajemství, kohoutí krev i netopýří paštika a další delikatesy. Na závěr děti zbytek své energie proměnily na taneční kreace při diskotéce. Halloweenské vyučování se nám líbilo, aktovky s učením nám tento den vůbec nechyběly.

Text: Galušková Monika
Foto: Galušková Monika, Vaňková Barbora

Nejnovější příspěvky
Archivy