Okresní kolo školních družstev v šachu

V pátek 7. prosince jsme vyrazili do Vrbna pod Pradědem zúčastnit se okresního kola 4 členných družstev v rapid šachu. Naše škola vyslala hned tři týmy. Jeden tým v kategorii starších žáků, tj. 6. – 9. tříd a dva týmy v kategorii mladších žáků, tj. 1. – 5. třída. V obou kategoriích jsme si věřili na postup, jelikož postupovala hned dvě družstva. 

V kategorii starších žáků jsme skončili na prvním místě s počtem 24,5 bodu s velkým náskokem před Gymnáziem Krnov, jehož základ tvořili rovněž naši bývalí žáci. Náš tým v této kategorii reprezentovali: Vít Anděl, Jan Šachta, Petr Čech, Patrik Zámarský a Tomáš Novák.
U mladších žáků se nám podařilo vybojovat druhé místo hned za „rivalem“ z Města Albrechtic. Oba týmy tak postupují do krajského kola. Tento tým hrál ve složení: Damián Ziakas, Tadeáš Stříž, Oskar Daněk a Natálie Zámarská.
Na zkušenou jsme vyslali i třetí tým ve složení: Matyáš Dragoun, Kateřina Vavrečková, Matyáš Orel a Eva Martínková. Toto družstvo podalo na nováčka velice slušný výkon a vybojovalo celkem 11,5 bodu.

Všem našim šachistům děkujeme za reprezentaci školy a v kraji přejeme hodně úspěchů.

 

mladší žáci

starší žáci

odkaz na článek na sachykrnov.cz

Nejnovější příspěvky
Archivy