Předvánoční tvoření ve ŠD

K Vánocům se pojí mnoho lidových zvyků jako koleda, vánoční stromeček, betlém, vánoční dárky, které podle české tradice nosí Ježíšek, čí vánoční cukroví. V mnoha zemích se Vánoce chápou především jako svátky pokoje, rodiny a lásky a lidé je slaví bez ohledu na náboženské vyznání.

K Vánocům se pojí mnoho lidových zvyků jako koleda, vánoční stromeček, betlém, vánoční dárky, které podle české tradice nosí Ježíšek, čí vánoční cukroví. V mnoha zemích se Vánoce chápou především jako svátky pokoje, rodiny a lásky a lidé je slaví bez ohledu na náboženské vyznání.
Blížící atmosféru vánočních svátků si vychutnaly i děti ze všech oddělení školní družiny. Sešly se v páteční podvečer opět ve škole a netrpělivě čekaly, co si pro ně vychovatelé připravili za program. Po odložení spacáků, karimatek a dobrot od maminek se mohlo začít. Všechny učebny se náhle proměnily v pracovní dílny a pod rukama dětí vznikaly nádherné vánoční dekorace, svícny, přáníčka, vánoční baňky, sněhuláčci, vánoční věnce, andílci, vánoční hvězdy a spousta jiných výrobků. Po celou dobu se školou linuly krásné tóny vánočních koled a písniček. Nechybělo ani připomenutí vánočních zvyků a tradic jako je pouštění lodiček, krájení jablíčka, loupání oříšků, zpívání vánočních koled. Po vyčerpávajícím večerním tvoření a po vydatné večeři se děti zachumlaly do spacáků a na dobrou noc shlédly vánoční pohádku. Věřím, že poklidný i když pracovně náročný večer si děti užily a budou se těšit na další společné akce.

text a foto: Blanka Šrubařová

 

Archivy