Nová knihovnička v 2.A

Je to to tady! Díky soutěži COOL SCHOOL, kterou vyhlásil Klub rodičů, jsme získali hezkou, novou třídní knihovničku. V pátek jsme ji využili na uspořádání výstavy knih, které máme právě rozečtené. Knížky v knihovničce jsme si prohlédli a na základě názvu a ilustrace jsme se rozhodovali, kterou knížku bychom si chtěli přečíst a své rozhodnutí jsme museli zdůvodnit.

Je to to tady! Díky soutěži COOL SCHOOL, kterou vyhlásil Klub rodičů, jsme získali hezkou, novou třídní knihovničku. 
V pátek jsme ji využili na uspořádání výstavy knih, které máme právě rozečtené. Knížky v knihovničce jsme si prohlédli a na základě názvu a ilustrace jsme se rozhodovali, kterou knížku bychom si chtěli přečíst a své rozhodnutí jsme museli zdůvodnit.
Poté si děti zahrály pátrací hru, ve které hledaly knížky podle žánru a ve dvojicích své knížky představovaly a zapisovaly do tabulky.
Po pátrací hře se děti sešly na koberci, kde si z vyplněné tabulky vybraly knížku, která je zaujala a majitel knížky jim ještě přidal své doporučení, proč by si ji měly přečíst.
Protože se děti už těšily na čtení vlastních knížek, uvítaly 20 minut na čtení.
Hodinu jsme zakončili vyplněním pětilístku, ve kterém každý popisoval svou knížku.
Třídní knihovnička by měla být srdcem třídy, těším se, že ta naše bude.
Naše poděkování patří Klubu rodičů a také paní školnici P. Křištofové za velkou pomoc při realizaci knihovničky.

tř. uč. M. Jiroušková

Archivy