Prvňáčci byli součástí velkého pátrání

Děti z 1. A ohledávaly místo činu a zajišťovaly stopy. Rázem se staly totiž detektivy na pobočce Jiráskova MK Krnov. Následovalo pátrání po ztracené knize od Zuzany Pospíšilové „Detektivové“. Paní knihovnice Naďa Lhoťanová nám nejprve odhalila a ukázala, co vše takový detektiv ke své práci potřebuje. Názorné ukázky byly úžasné a samotná paní knihovnice byla policistka. 

Děti z 1. A ohledávaly místo činu a zajišťovaly stopy. Rázem se staly totiž detektivy na pobočce Jiráskova MK Krnov. Následovalo pátrání po ztracené knize od Zuzany Pospíšilové „Detektivové“. Paní knihovnice Naďa Lhoťanová nám nejprve odhalila a ukázala, co vše takový detektiv ke své práci potřebuje. Názorné ukázky byly úžasné a samotná paní knihovnice byla policistka.

Žádné zdržování – šup do práce – čeká nás opravdu náročné pátrání. Ve dvojicích děti musely vyřešit šifru, která je dovedla ke knize. Pátrání se následně ujaly čtyři zdatné skupiny. Hledaly se díly na pokračování po celé knihovně. Na konci celého dobrodružství čekal na malé detektivy poklad s odměnou. Žáci 1. A děkují paní Nadě za netradiční besedu. Bylo to zajímavé, nevšední, neobyčejné a dobrodružné.

text a foto: Martina Mrkvanová

Nejnovější příspěvky
Archivy