Dva prozpívané dny

Květen je pro JANÁČKOVO BRUMENDO měsícem zpěvu. Páteční zábavné odpoledne Noc v muzeu s podtitulem Co Čech to muzikant se vydařilo nejen radostným zpěvem a bezvadným publikem, ale také po týdenním lijáku slunečným počasím. Pěveckého vystoupení se účastnily také děti z Polska. Zpívaly sólově, zkušeně a sebejistě.

Květen je pro JANÁČKOVO BRUMENDO měsícem zpěvu. Páteční zábavné odpoledne Noc vmuzeu spodtitulem Co Čech to muzikant se vydařilo nejen radostným zpěvem a bezvadným publikem, ale také po týdenním lijáku slunečným počasím. Pěveckého vystoupení se účastnily také děti zPolska. Zpívaly sólově, zkušeně a sebejistě. Bravo, kamarádi, těšíme se, až Vás navštívíme v Prudniku. My jsme si užili koncert se vší parádou. Důstojně s písní Zvonky v úvodu, rozverně a pobaveně u songu Yapo, dvojhlasně v Kočičím kánonu a s rytmickými chřestítky a kazoo u Pribináčků. Pak také pohádkově u Zlatovlásky, moderně v písni Za 100 let a s otevřenými deštníky v písni Padej, dešti, deštíčku. Závěr patřil americké lidové Un poquito cantas, která vystihovala přesně TO VŠECHNO, co si ve sboru užíváme – trochu zpěvu, trochu tance, trochu zábavy a dohromady……..bezva zážitky, spolupráci a radost. 

Sobota patřila pěvecké přehlídce sborů „ Krnov zpívá“. Brumendo účinkovalo počtvrté. Přehlídka byla věnována památce nedožitých 90 let hudebního skladatele Petra Ebena. Vše bedlivě sledoval přítomný odborný garant, pan Josef Zajíček, sbormistr s letitými zkušenostmi, který poskytl zpětnou vazbu sboru, ve které bylo řečeno moc krásně vše: ocenění a doporučení. Podle jeho slov Brumendo rozzářilo Koncertní síň. Ocenil naši skvělou partu dospělých Brumenďáků a jejich hudební výkony. Ocenil také naše malé úžasné flétnistky Elišku a Sandru. Překvapil také počet nejmladších dětí z 1. a 2. tříd. Chuť do zpěvu je obrovská a jsme za to rádi. Dětem se vystoupení povedlo a dokonce jsme zpívali také v ulicích centra Krnova cestou z cukrárny. Údivem a zvědavostí se otevírala okna a balkóny. Na diváky v síni „promluvilo přesně to, co nás vystihuje“: jeden tým, správná parta, radost ze zpěvu, společné zážitky, bezva zázemí a skvělá podpora vedení školy. Tohle je NAŠE cesta a proto se bavte S NÁMI.

video

Text: Martina Mrkvanová
Foto: Jiří Szászka a Vladimír Hula
Video: Jiří Hula

Archivy