Jaký prázdninový program měli naši učitelé?

Naši pedagogové se o prázdninách vzdělávali. Dobrovolně. S chutí. Se zájmem. Jednou z aktivit projektu OKAP byla letní škola pro učitele pořádaná Mensou ČR a Světem vzdělání v Malenovicích. Zúčastnili se učitelé z celé republiky. Jak by měly školy připravovat děti na budoucnost? Jak učit jinak? Moderně? Přínosným seminářem byly bloky matematiky podle profesora Hejného. Nabízely mnoho zajímavých úloh pro objevování a poznávání světa.  Lektorka Mgr. Petra Prokopová-Machalová byla naším úžasným průvodcem.

Dalšími tématy se zabýval ředitel spolku Svět vzdělání a zároveň místopředseda Mensy ČR Ing. Tomáš Blumenstein: projektové učení a práce s nadanými dětmi. Jak se dá poznat nadané dítě? V úvodu jsme si na vlastní kůži prožili, jak se nadaný žák cítí nudně a vyčerpaně, když není v podnětném a rozvíjejícím se prostředí. Dozvěděli jsme se, které školy a školky spolupracují s Mensou ČR a zaujala nás logická olympiáda, která je zcela jiná než tradiční, vědomostně zaměřené soutěže. Dává žákům příležitost seznámit se s neobvyklými úkoly, vyzkoušet své schopnosti, pracovat samostatně a kreativně. Žáci, kteří budou mít zájem, si ji mohou v říjnu vyzkoušet. Stačí pouze v září sledovat náš školní web, kde získáte bližší informace.

Děkujeme lektorům za inspiraci a mnoho námětů, které využijeme v naší práci.  Bylo to obohacující a velmi přínosné. Zase jsme se posunuli o krok dál, abychom mohli každému dítěti prospět.

Učící se učitelé ZŠJN Krnov.

Archivy