SOBOTNÍ ŠKOLA NEJEN PRO RODIČE

Sobota 29. 2. 2020 od 8:00 – 11:30 hod. je to správné datum a čas pro zapsání do Vašeho kalendáře. Ptáte se proč? Na Základní škole Janáčkovo náměstí proběhnou dopolední dílny pro rodiče a širokou veřejnost.

Nabízíme rodičům našich současných, budoucích i minulých žáků nahlédnout pod pokličku. Nahlédnout, jak ve škole „vaříme“ – tedy jaké používáme metody a formy práce, jak děti učíme diskutovat, řešit problémy a být samostatnými.

Můžete si opět na vlastní kůži zažít hodiny jazyka českého, jazyka anglického, matematiky, vlastivědy, informatiky… Zjistíte, jak rozvíjíme čtenářství, matematickou a informační gramotnost, kritické myšlení, co to v praxi znamená pracovat s žáky individuálně. Můžete zavzpomínat na časy, kdy jste do školy chodili vy, jaké to dnes mají Vaše děti, kde jsou největší rozdíly a jestli opravdu připravujeme děti pro život.

Po každé hodině bude prostor pro diskuzi a zodpovězení Vašich otázek.

Program bude sestaven z hodin 1. stupně, 2. stupně a nezapomněli jsme ani na rodiče předškoláků.

Děti nemusíte nechávat doma. V loňském roce se nám osvědčilo, když rodič absolvoval výuku se svým dítětem.

Pojďte si s námi ověřit, tak jako rodiče v minulém roce, že i když je učení náročné, může být poučné a zároveň hravé.

Rozvrh SOBOTNÍ ŠKOLY

Archivy