Jsem nejlepší ze třídy

Kdo by nechtěl být nejlepší ze třídy? Autor knihy Mikulášovy patálie René Gosciny to svému hrdinovi dopřál. Žáci 6. B v hodině českého jazyka nejdříve odhadovali, v čem by Mikuláš mohl vynikat, napadla je matematika, tělocvik, ale také povídání s kamarády v hodinách. O to větší bylo překvapení po přečtení příběhu, že ocenění nejlepšího ve třídě si vysloužil za 7 chyb v diktátu. A ještě mu maminka za odměnu upekla čokoládový dort. To vše jsme komentovali v podvojném deníku. Ve společném sdílení jsme si povídali o tom, jak na dobré a špatné známky reagují naši rodiče a jaké odměny nám za dobré známky slibují. No, bylo to vskutku zajímavé. Každopádně jsme se shodli, že bychom se radši pyšnili jinými přednostmi, než je 7 chyb v diktátu. 🙂 Ale na druhou stranu, my se chyb nebojíme a víme, že nám pomáhají posunout se dál. A jak jste na tom s pravopisem vy? Najdete chyby ve videu?

Text a video: M. Handlířová

Archivy