Krnov? Není problém!

S mírnou nadsázkou takto vtipně označili finále Mistrovství ČR ve volejbale mladších žaček, které proběhlo v Krnově v termínu 26. – 28. 9. 2020, trenéři a členové některých týmů z Čech. Byla to totiž věta, se kterou se v mnoha variantách setkávali nejčastěji nejen od organizátora celé akce, ale i v místních podnicích, z nichž některé navíc poskytovaly účastníkům i slevy. Všichni odjížděli s dobrým pocitem z místní gastronomie a já touto cestou všem podnikům za tuto krásnou vizitku rozeslanou do všech koutů naší vlasti děkuji.

Volejbalisté Slezské Orlice hostili tak velkou akci poprvé a důkladná příprava se vyplatila. Celkem jednadvacet týmů i s doprovodem rodičů, fanoušků a trenérů se tři dny pohybovala po Krnově a hrála paralelně ve třech tělocvičnách (hala ZŠ Janáčkovo náměstí + tělocvična SPGŠ a Gymnázia). Celá akce probíhala bez větších problémů a s minimem komplikací. I náročné podmínky hygienických požadavků na desinfekci třech tělocvičen a všech prostor se podařilo splnit. Opakovaně to oceňovali téměř všichni účastníci, přičemž zapomínali, že právě jejich optimismus a pohodový přístup velmi výrazně pomáhal. Díky této šťastné kombinaci odjížděli týmy nadšené a s úsměvem. 

Nejšťastnější byli samozřejmě vítězné týmy. Zlato a unikátní pohár si odvezl tým Hlincovka, stříbro tým Tábor a bronz Brno. Vždy trochu bolestivé 4. místo získal tým vedoucího soutěže, tedy Mikulova Praha. 

Velmi citelně přispěla i podpora místních živnostníků, firem a jednotlivců. Týmy žasly nad uvítacím balíčkem, v průběhu turnaje pravidelně doplňovaným pitným režimem, různými drobnostmi zdarma a závěrečnými cenami a dary, které dostali jak hráči, tak trenéři. Předávání cen mělo patřičnou úroveň. Medaile a ceny předávali starosta a místostarosta Města Krnova se správnou kombinací důstojnosti i humoru a ti, kteří měli proslov k nastoupeným týmům, se výborně vyrovnali se zlobícím mikrofonem. 

Cílem této akce nebylo pro krnovské volejbalistky něco vyhrát, výkonnostně se naše holky hráčkám jiných týmů nemohly rovnat. Paradoxně to pomohlo organizaci, protože hosté cítili, že jsme odložili veškeré osobní ambice a soustředili se na ně. Nám šlo o to dovézt sem do Krnova ty nejlepší z nejlepších a nechat je našim mladým hráčkám ukázat, jak může takový vrcholový volejbal vypadat. A to se podařilo. Úroveň byla vynikající, atmosféra strhující a nad výkony na hřišti chvílemi diváci tajili dech. Naše děvčata, která přesně věděla, do čeho jdou a proč, získala vynikající start do svého volejbalového života. Jestli to společně dokážeme využít, ukáže čas. 

Dovoluji si touto cestou ještě jednou a naposledy poděkovat všem hráčkám, trenérům, organizátorům, pomocníkům, rodičům, zástupcům města a sponzorům, kteří se na akci podíleli. Děkuji personálu a vedení všech tří škol, které byly ochotné nám prostory dát ty tři dny k dispozici. Děkuji vedoucímu celého mistrovství Martinu Lepičovi za to, že nám akci svěřil. Děkuji zkrátka všem za pomoc, bez které by tato nádherná a asi neopakovatelná akce neproběhla.

Fotodokumentace, videa a delší komentář sledujte na facebookových stránkách oddílu a na www.voslezskaorlice.cz 

Martin Kopeček

Archivy