KRnap zdraví KRnov

Senzace. Krkonošský národní park jako HOST v meetu.
Momentální situace a opatření jsou náročná pro žáky, rodiče i učitele. Pro děti je roční online škola srovnatelná s home office dospěláků. Přednášky KRNAPu přišly vhod jako úžasné a poučné zpestření výuky. Nabídka online programů nás okouzlila. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací.

Co dělat s nalezenými mláďaty? Která zvířátka jsou ohrožená? Co to je pojem „endemit“? Veverky nežijí v dutinách stromů? Poznáš v přírodě zvuk jelena? Medvěda? Tetřívka? Kde se tady obojživelníci vzali?

Lektoři dokázali žáky zapojit. Hlasovali jsme „pacičkou“, pokládali dotazy, používali chat i jamboard, koukali na skvělou prezentaci, poslouchali zvuky zvířat, používali mazací tabulky a luštili hádanky.

Vzkaz našich lektorů: Učit ekologickou výchovu ONLINE je trochu ZVRÁCENOST. Děti by po EV měly mít botky lehce od bláta a hlavu plnou zážitků z přírody. Teď to ale jinak, než online, nešlo.
Děkujeme KRNAPu a těšíme se do přírody…..

video

Kolektiv 1. stupně ZŠ

Archivy