DÝŇOVÁ SLAVNOST

V páteční podvečer se sešly děti ze tří oddělení ŠD, aby si společně užily vaření polévky a pečení buchty z dýní.

Ale nejen to. Některé strouhaly a krájely, míchaly a jiné hlídaly, aby se polévka nevyvařila nebo buchta nespálila, zatímco ostatní zdobily perníčkové mumie. Chodbou školy to nejen vonělo, ale rozléhala se i strašidelná hudba a to nasvědčovalo tomu, že děti asi čeká i halloweenská stezka. Venku už byla pořádná tma, strašidelnou atmosféru umocnil i jasně zářící měsíc a tak se děti mohly vydat na cestu, kde plnily úkoly a ještě čelily strašidlům, kteří se, sem tam, kolem nich mihly. Všechny to zvládly bravurně a tak si zasloužily nejen talíř teplé dýňové polévky, ale i  sladkou odměnu.

Na závěr všichni společně hledaly jen za pomoci svých baterek spoustu malých zatoulaných dýní, které se rozkutálely po školní zahradě.

Lenka Okapalová

Předchozí

Následující

Archivy