TEN, KDO NEBYL V PEKINGU, NEMUSEL LITOVAT…….

Zimní olympijské hry v Pekingu skončily. Většina z nás fandila u televizních obrazovek a alespoň touto cestou podporovala naše sportovce.

Pro nás je Čína přece jenom trošku z ruky, přesto jsme na olympiádě byli! Před jarními prázdninami na naší škole totiž proběhlo školní kolo Olympiády z českého jazyka. Podle pravidel se jí mohou zúčastnit pouze žáci 8. a 9. tříd.

Během 120 minut se museli poprat se složitými úkoly z mluvnice a poté napsat slohovou práci na zadané téma, tím letos bylo : ”U nás na náměstí / návsi”. V gramatické části se žáci zabývali vhodnými či zavádějícími formulacemi vět, výslovností  a významem slov, slovními druhy atd.

Zjistili jsme, že je mezi námi spousta těch, kteří svoji mateřštinu opravdu ovládají.

A kdo obsadil stupně vítězů?

  1. místo: Eliška Smékalová z 9.C
  2. místo: Berenika Zdráhalová z 9.C
  3. místo: Tereza Skalická z 9.A

Všem zúčastněným děkujeme, vítězům blahopřejeme a budeme jim držet pěsti v okresním kole, které se koná 28. března v SVČ Méďa v Krnově.

text: Silvie Metelková

foto : Marcela Rychtová

 

Archivy