MasterChef 7.tříd

Na začátku dubna proběhlo finále MasterChefa 7.tříd, kterému předcházel celý měsíc základních a semifinálových kol.  Žáci 7. tříd v pracovních činnostech připravovali pokrmy, za které by se nestyděli ani zkušení dospělí. Připravovali zeleninové saláty, tortilly, suši, panenku s gratinovanými bramborami, špagety na různé způsoby a spoustu skvělých moučníků. Z každé třídy postoupila dvě čtyřčlenná družstva do semifinále.

Kritérii pro hodnocení byla chuť, vzhled, spolupráce ve skupinách, úklid pracovní plochy a vybavení kuchařským oděvem. Časový limit na přípravu se sice prodloužil, ale úkoly byly těžší a těžší a tříčlenná porota to měla při rozhodování velmi těžké.

V semifinále už nervozita stoupala a o dramata nebyla nouze. Do finále postoupila  dvě družstva – dívky ze 7.C, které nastoupily ve speciálně ušitých zástěrách a dívky ze 7.B.- jak vždy s knírky 🙂

Ve finále bylo úkolem uvařit rajskou omáčku a domácí knedlíky, zpracovat mleté maso a připravit moučník. Obě družstva se zhostila úkolu skvěle. Rajské omáčky byly výborné a dočkali jsme se i velikonočního beránka a chuťově vyváženého osvěžujícího moučníku. O jeden bod nakonec zvítězilo družstvo dívek ze 7.B, ale za vítěze považujeme obě družstva.

Gratulujeme!  Nakonec – ruku na srdce – kdo z vás by se odvážně pustil do vaření omáčky a knedlíků v 7. třídě?

Hana Wiedemanová a Veronika Pazderová

video

 

Archivy