Copak je to za vojáka?? 

Vybraní žáci se v pondělí 30. května zúčastnili branné soutěže pořádané na počest parašutistů vyslaných během 2. světové války z Anglie na území protektorátu Čechy a Morava pod krycím názvem Operace WOLFRAM.

Pod vojenským dohledem si žáci nejdříve střihli ukázkovou rozcvičku, poté následovalo klání v mnoha disciplínách. S přilbou na hlavě a cvičným granátem házeli na cíl, vyzkoušeli si plazení v překážkové dráze, navádění v minovém poli, stříleli ze vzduchovky, absolvovali silový dvojboj, vyplňovali vědomostní test o operaci Wolfram, poskytovali první pomoc a běželi vytrvalostní běh.

Oblastního kola se zúčastnilo 13 týmů, naši školu zastupovaly dva. Na krásném 6. místě skončil tým v podání Malíková, Hasmanda, Juroška, Volný. Druhý tým ve složení Sedláková J., Hlaváč, Tabach, Ulmann skončil na 3. místě a postoupil tak do celokrajského kola, které se uskuteční 9.září v prostoru Libavá.

Děkuji všem, kteří se nebáli v nepřízni počasí poprat s těmito těžkými disciplínami a šli do toho naplno.

Monika Veselková

Předchozí

Následující

Archivy