Toulky přírodou

Přestože sobotní ráno bylo deštivé, sešly se před školou děti ze dvou oddělení ŠD, aby se společně vydaly do lesa na výlet. Na Ježníku na nás čekal pan Bodešínský, který opět poutavě dětem vykládal o životě v lese. Děti s nadšením bádaly, co že to všechno žije v rybníku, kromě zkumavek, které jsou u dětí velmi oblíbené, dostaly i “klíč”, podle kterého musely hledat názvy živočichů. Po zbytek cesty na Ježečkův palouček si do zkumavek hledaly různé tvory, které je zaujaly. Na paloučku je čekalo opékání špekáčků, trochu si zadovádět na hřišti a pak už cesta zpátky ke škole.

Děkujeme tímto panu Bodešínskému, který se ochotně a rád vydává na naše společná dobrodružství přírodou. A chválím naše malé výletníky, které ranní nepříznivé počasí neodradilo a přišli si sobotní výlet společně užít, nakonec nám i sluníčko vysvitlo.

Text a foto: Okapalová L.

Archivy