Jede se do Zlína…

V úterý 17. ledna se tým naší školy utkal s nejlepšími družstvy v Moravskoslezském kraji o postup na mistrovství ČR školních družstev v šachu. Turnaj zahájila paní místostarostka Krnova paní Monika Dudová. V kategorii žáků 1. – 5. tříd jsme si hodně věřili. Naše největší konkurence přijela tradičně z Frýdku Místku, který patří v ČR jednoznačně k elitě. Přijely hned dva týmy, a tudíž jsme ze sebe museli vydat to nejlepší, protože postupová místa byla jen dvě. Již od první partie se ukazovalo, že postup si určitě zasloužíme. Ostatní týmy jsme obírali o všechny body. S favorizovaným Frýdkem jsme uhráli cennou remízu. Již po 5 kolech bylo zřejmé, že Zlín bude hostit po právu i naše hráče. V žádném kole jsme neprohráli a oproti Frýdku Místku jsme ztratili jen bod a půl z celkových 28, za což nám patřilo konečné 2. místo. Pohár, medaile a sladkou odměnu našim hráčům opět předala paní místostarostka a popřála našim hráčům štěstí v boji o ten nejcennější titul.

O postup se zasloužilo družstvo ve složení: Matěj Mydlář, Martin Krygel, Jana Šlachtová, Tereza Theisová, Kateřina Theisová a Matěj Šlachta.

Všem šachistům blahopřejeme a budeme držet palce ve Zlíně.

text a foto: Martin Klečka

Archivy