MATEMATICKÉ OKÉNKO NAŠÍ ŠKOLY

V Logické ani Matematické olympiádě jsme se neztratili!

LOGICKÁ OLYMPIÁDA je on-line soutěž pořádaná Mensou – info. Jsme rádi, že se každoročně těší velkému zájmu našich žáků – letos se jich přihlásilo 81! To je o 500% více, než loni a za sekci matematiky vám TLESKÁME, KLUCI A HOLKY. Nebojíte se přijímat výzvy a rozhodně jste se svými výsledky v obrovském soutěžním poli neztratili.

• Kategorii A1 (1. ročník ZŠ) se do soutěže zapojilo v ČR celkem 3426 řešitelů, z toho v našem kraji 384.
    • Matěj z 1.B a Berta z 1.A obsadili ve škole první dvě místa, v kraji se umístili na 125. a 198. místě. Jako první zkušenost DOST DOBRÝ ☺

• Kategorie A2 (2. ročník ZŠ) čítala  4 293 řešitelů v republice, z toho v našem kraji 490.
    • Z naší školy soutěžilo 11 dětí, které získaly novou zkušenost.

• V Kategorii A (3.-5. ročník ZŠ) se do soutěže zapojilo 17 701 řešitelů, z toho v našem kraji 2 151.
    • V této nejsilněji obsazené kategorii soutěžilo z naší školy 45 žáků.
    • Skvělým úspěchem je umístění 31 z nich mezi 75% nejlepších řešitelů! GRATULUJEME
      • Trojice vítězů z naší školy se v kraji umístila následovně:
        • Nikol z 5.C byla v kraji 294., spolužák Matouš 325. a Matyáš z 5.A byl 449.
        • V silné kategorii se vyhoupl Petr z 3.B, který byl v rámci školy na 11. místě. Před sebe Petr pustil pouze páťáky a dva čtvrťáky.

• Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže přilákala 26 368 řešitelů, z toho v našem kraji 3 596.
    • za naši školu soutěžilo 11 žáků a favoritem školy je Kája z 9.C, která v rámci kraje skončila na 370. místě.

A JAKOU VÝZVOU BUDEME ŽÍT NYNÍ?

V matematice určitě Pangeou, na kterou dostali pozvánku všichni žáci 4. – 9. ročníku. Je přihlášeno o 100 % více žáků než loni, školní kola se již začínají psát. A v březnu tradičně přiletí Matematický klokan. Matematickou olympiádu čeká v kategoriích Z6 – Z8 okresní kolo. Okresní kolo Z5 a Z9 je již za námi.

A máme velkou radost z našeho žáka, který postoupil do krajského kola!

Až bude celá soutěž vyhodnocena, určitě se pochlubíme výsledky. Do té doby budeme trochu tajemní

Kluci, holky, držíme vám pěsti, ať máte štěstí!

sekce matematiky

Snad jsme vás trochou statistiky nenudili. A kdyby náhodou ano, zlepšete si náladu s námi

Předchozí

Následující