„Velké kulové“

Již po několikáté pořádala ZŠ Zátor svůj pověstný turnaj o „VELKÉ KULOVÉ“. Tentokrát se hrál florbal. 7. února hráli žáci 6. – 8. tříd a 10. února byl turnaj určen žákům 3. – 5. tříd.
Do soutěže druhostupňáků jsme přihlásili hned dva týmy, které se postupně utkaly se ZŠ Lichnov, ZŠ Žižkova a domácím týmem ZŠ Zátor. Od začátku bylo vidět, že patříme k těm lepším. Oba naše týmy předváděly dobrou hru, kombinačně i technicky pěknou na pohled. Občas ale hráči měli potřebu ukázat i nějakou tu „ parádu“ (jak to umíme s míčkem), což se našim hráčům několikrát vymstilo.  Nakonec jsme mezi šesti týmy brali 3. a 4. místo. O výsledek ani tak nešlo, hlavně jsme si přijeli zahrát a porovnat síly s ostatními. Chlapci si to zajisté užili a příště zapojíme do hry i týmového ducha.

O tři později se do akce zapojili chlapci a dívka z prvního stupně. Oproti svým starším spolužákům předvedli mnohem zodpovědnější přístup a výsledkem byla naprostá dominance na hřišti. Postupně jsme přehráli oba domácí týmy, dva týmy z Lichnova a tým Brantic. Přestože celý náš tým hrál skvěle, musím zmínit talent naší školy, Jakuba Hábu. Tento hráč má cit pro hru, umí připravit šanci pro své spoluhráče a v tomto turnaji zvládal hru na všech postech na výbornou. I díky tomuto hráči bylo výsledkem první místo a odměna „ Velké kulové“. Mnozí nevěděli, co si pod tímto názvem představit. Jedná se o putovní pohár, který se skládá z podstavce a velké koule. S tímto pohárem jsme se vyfotili, převzali sladkou odměnu a medaile. Příští rok se opět pokusíme výsledek zopakovat.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci školy a malým vítězům blahopřejeme. Rovněž bych rád poděkoval ZŠ Zátor za skvěle připravenou akci. Budeme se těšit na další spolupráci. 

Druhý stupeň reprezentovali:
Jan Mylek, Michal Krzák, Jakub Chmelíček, Samuel Vysloužil, Jakub Bedaň, Mikuláš Fluksa, Tadeáš Stříž, Martin Koláček, Ivo Stanovský, Matyáš Ryška, František Mrkvan, Matěj Kopecký, Albert Baťa a Dominik Houb

První stupeň reprezentovali:

Jakub Hába, Georgios Jalamas, Tobiáš Kovalčík, Jakub Salaba, Matěj Šopík, Vanesa Hnízdová, Petr Soldát a Radomír Sládeček

text a foto: Martin Klečka

video: ZŠ Zátor

 

 

Archivy