Výsledky zápisu do prvních tříd 2023/2024

Ve dnech 17. – 18. dubna 2023 proběhl zápis do prvních tříd. Na naši školu se k zápisu dostavilo 84 dětí. K povinné školní docházce bylo přijato 66 budoucích prvňáků. Z toho bude jedno dítě plnit povinnou školní docházku v zahraničí. O roční odklad k nástupu povinné školní docházky požádali zákonní zástupci 18 dětí.

a

Přijatí žáci Žádosti o odklad

 

Máme radost, že letošní zápis mohl opět proběhnout naživo, v příjemné atmosféře zpestřené limonádou pro děti a provoněné vůní kávy od Klubu rodičů. Tématem zápisu byla pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků, která zápisem děti částečně provázela. Žáci ze 7.C připravili pro naše budoucí prvňáčky spoustu her, ve kterých děti prokazovaly obratnost, po hmatu poznávaly předměty a zahrály si Dobble s trpaslíkem. Při samotném zápisu  musely děti postavit komín a spočítat kostky, poznat jednotlivá zvířátka, nakreslit domeček, seřadit čepičky trpaslíků podle velikosti a zavázat  mašličku. Zkrátka poradit si v naší pohádce s úkoly, kde učení může být i zábavou.

Ve školním roce 2023/2024 otevřeme tři první třídy. 

Děkujeme všem rodičům, kteří si pro vzdělávání svých dětí vybrali naši školu. Je to pro nás veliký závazek a budeme se snažit, abyste byli s naší prací spokojeni.

Odkazy na fotky (jméno a kód jsou na informačním listu ze zápisu): ZDE

Karel Handlíř

Archivy