Atletické závody v Krnově 

Dne 4. 5. 2023 proběhly na stadionu v Krnově atletické závody družstev s názvem Pohár rozhlasu. Do Krnova přijely školy z Bruntálu, Lichnova, Zátora, Města Albrechtice, Rýmařova, Vrbna p. P., nechyběly ani místní školy jako Gymnázium, Žižkova či Smetanův okruh.

Do závodu se přihlásila samozřejmě i naše družstva: týmy mladších a starších děvčat, týmy mladších a starších chlapců. 

Soutěžilo se v několika disciplínách: běh na 60m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem, vrh koulí, běh na 600m, běh na 800m, běh na 1000m a 1500m, štafeta 4x60m.

Týmy s nejvyšším počtem bodů postupovaly do krajského kola.

A jak si vedli naši žáci a žačky?

V individuálních kategoriích získala naše škola celkem 5 medailí: 3 zlaté (Viktorie Čechová za běh na 60m a skok daleký, Mariana Mrkvanová za skok vysoký), a 2 stříbrné (Julie Goldmannová za běh na 800m a Natálie Bačovská za hod míčkem).

Po celkovém sečtení bodů se tým starších děvčat umístil na krásném 2. místě a tým mladších děvčat na 3. místě.

Týmy chlapců se sice na pomyslné bedně neumístily, ale i tak je třeba jejich snahu a bojovnost ocenit. 

Chtěl bych jménem naší školy všem soutěžícím poděkovat za vzornou a úspěšnou reprezentaci! Letos to sice na krajské finále nestačilo, ale věřím, že příští rok se to povede. Šikovné atlety na to ve škole máme.

Odkaz na kompletní výsledky Poháru rozhlasu: https://online.atletika.cz/vysledky/68611

Text: Mgr. Viktor Petrskovský

foto: Monika Veselková, Viktor Petrskovský

 

Archivy