Výstražná stávka

Pracovníci ZŠJN Krnov se rozhodli podpořit stávku vyhlášenou ČMOS PŠ na pondělí 27. 11. 2023. Nesystémová, nepromyšlená a odborně neoponovaná opatření MŠMT, která se připravují s  jediným cílem ušetřit, mohou vážně poškodit české školství. To potřebuje hlavně stabilitu a prostor pro rozvoj. Je to další klacek pod nohy českému školství, které se snaží nekoordinovaně vypořádat s nároky, které jsou na ně kladeny. Bohužel navrhovaná opatření nejvíce postihnou školy, které se rozhodly aktivně pracovat na změně. Tady nejde o platy, ale o naše děti. Chceme přece, aby kvalitní vzdělání dostali všichni žáci, ne jen ti, jejichž rodiče si to mohou dovolit.

Jak tato opatření postihnou naší školu?

  • budeme muset výrazně omezit dělené hodiny, tandemovou výuku a speciálně pedagogickou péči
  • přijdeme o 2/5 asistentů
  • budeme mít ještě méně prostředků na nákup učebních pomůcek včetně učebnic

Děkujeme, že nás chápete a pokud se s námi chcete o vzdělávání bavit přijměte naše pozvání na Happening “Osviťme MŠMT”, který se uskuteční v pondělí 27. listopadu od 17:00 hod. na Hlavním náměstí v Krnově.

PS. Baterky s sebou 🙂

Vaši učitelé, správní zaměstnanci, uklízečky, asistenti, vychovatelé, speciální pedagogové, psycholog a vedení školy

 

Dopis stávkového výboru ZSJN Krnov rodičům

Stanovisko Rady Asociace ředitelů základních škol

Dopis školských odborů rodičům

Petice Učitelské platformy

Petice rodičů

 

Nejnovější příspěvky
Archivy