Srdce školy tepe – “parlamenťáci” pracují

Také v letošním školním roce na naší škole aktivně pracuje žákovský parlament. V září proběhly doplňující volby do horní komory parlamentu a přivítali jsme nové členy ze 6.tříd.Dolní komora parlamentu (zástupci 2.-5. tříd) zasedá v úterý 5.vyučovací hodinu. Horní komora parlamentu (zástupci 6.-9.tříd) zasedá každé pondělí od 7.00 hod.

Také v letošním školním roce na naší škole aktivně pracuje žákovský parlament. V září proběhly doplňující volby do horní komory parlamentu a přivítali jsme nové členy ze 6.tříd.Dolní komora parlamentu (zástupci 2.-5. tříd) zasedá v úterý 5.vyučovací hodinu. Horní komora parlamentu (zástupci 6.-9.tříd) zasedá každé pondělí od 7.00 tak, aby členové parlamentu mohli přenášet informace do Domečků ve svých třídách.

V letošním školním roce si horní komora v dramatických volbách zvolila za předsedu Daniela Křapu ze třídy 9.M, místopředsedkyní se stala Monika Škrabalová ze třídy 9.A. Od září již na svém zasedání horní komora nejen volila svého předsedu, ale také si rozdělila role, domlouvala se na plánu práce na letošní školní rok, ve kterém budeme otvírat Regionální konzultační centra pro žákovské parlamenty v Moravskoslezském kraji.

V průběhu října jsme na zasedání horní komory žákovského parlamentu přivítali hned několik návštěv. Učitelé angličtiny si s parlamenťáky vyměňovali názory na nové rozdělení žáků do skupin. Další návštěvou byl koordinátor městského parlamentu pan Suchomel, který parlamenťáky přišel pozvat na zasedání Městského parlamentu. 15. Října se zasedání zúčastnila předsedkyně školské komise města Krnova p. Holínková, aby shlédla, jak parlament pracuje.

 Letošním školním roce čeká parlament mnoho práce, o které určitě budeme psát i na našich stránkách. A ještě jedna důležitá informace! Žákovský parlament naší školy má nová tričky, ve kterých určitě parlamenťáky brzo uvidíte!

Předchozí

Následující

Archivy