Recitujeme německy

Dne 13. května 2013 se na naší škole konalo školní kolo recitace v jazyce německém. Své síly se rozhodli změřit ti, kteří propadli kouzlu jazyka německého a studují němčinu jako svůj druhý cizí jazyk v rámci povinně volitelného předmětu a nepovinně volitelného předmětu.

„Schönheit ist überall ein gar willkommener Gast.“

Johann Wolfgang von Goethe

Dne 13. května 2013 se na naší škole konalo školní kolo recitace v jazyce německém. Své síly se rozhodli změřit ti, kteří propadli kouzlu jazyka německého a studují němčinu jako svůj druhý cizí jazyk v rámci povinně volitelného předmětu a nepovinně volitelného předmětu.
Nejprve jsme „rozehřáli svá mluvidla“ německými jazykolamy a po úvodní hře jsme se pustili do práce.
Hodnoceným úkolem každého soutěžícího bylo mimo jiné představit sám sebe několika větami, povyprávět o svých zájmech a seznámit porotu a samozřejmě diváky se svým textem. Všichni recitátoři se zhostili svého úkolu zodpovědně a se ctí. Porota měla tedy velmi těžké rozhodování. Hodnoceno bylo nejen správné podání textu, znalost německých slovíček a zařazení textu k poezii či próze, ale především správná německá artikulace a celkový umělecký dojem.
Ptáte se, kteří žáci patří mezi nejlepší recitátory v němčině?

1. místo Pavla Semianová / 6. M/ , Vendula Drahokoupilová / 6. B /
2. místo Sára Fusková /7. A /,  Kateřina Hilgertová / 8. A /
3. místo Nela Kavická / 7. M / , Adéla Ptašniková / 7. B /, Filip Hafinec / 6. A/

Zvláštní cenu poroty za procítěný projev a precizní německou artikulaci získali:
Jiřina Kozmérová / 7. A /, Jakub Chovančík / 7. A / a Michal Vychron / 6. B /.

Gratulujeme a přejeme mnoho štěstí a úspěchů v dalších soutěžích.

text a foto: Kamila Lukszová

Nejnovější příspěvky
Archivy