Výsledky zápisu do prvních tříd 2018/2019

Ve dnech 9. – 10. dubna 2018 proběhl zápis do prvních tříd. Na naši školu se dostavilo 89 dětí. K povinné školní docházce bylo přijato 70 budoucích prvňáků. O roční odklad k nástupu povinné školní docházky požádali zákonní zástupci 19 dětí.

Ve dnech 9. – 10. dubna 2018 se k zápisu na Základní školu Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace dostavilo 89 dětí. K povinné školní docházce bylo přijato 70 budoucích prvňáčků. O roční odklad k nástupu povinné školní docházky požádali zákonní zástupci 19 dětí.

Přijatí žáci         Žádosti o odklad

Letošní zápis se nesl v duchu cirkusu. Děti po celou dobu provázeli klauni, provazochodci, slon, opice a další obyvatelé cirkusového šapito. Pro naše budoucí prvňáčky připravili spoustu her, ve kterých děti prokazovaly obratnost, ale také znalosti písniček nebo si vyzkoušely chuťové buňky.  Při samotném zápise si pak musely postavit komín a spočítat kostky, dokreslit sluníčko, mrak a nebo skákat na papíře s koníkem, vystřihnout klaunovi čepici a seřadit mu klobouky podle velikosti, nebo zavázat medvědovi mašličku. Zkrátka vítejte v cirkuse s názvem škola, kde učení může být i zábavou.

Děkujeme všem rodičům, kteří si pro vzdělávání svých dětí vybrali naši školu. Je to pro nás veliký závazek a budeme se snažit, aby jste byli s naší prací spokojeni.


text:K. Handlíř, foto: P. Havlíčková, M. Klečka, Z. Škůrek

Archivy