FAQ – Informace – o registraci, o stránkách a další

Proč se registrovat?

Registrací získáte tyto výhody:

• Informace e-mailem o nových článcích a změnách na webu.

• Váš nick bude pouze Váš a nikdo jej nebude moci použít,
    v  knize návštěv, v diskusi, u komentářů a časem u dalších aplikací, např. kvízy, bazar atd.

• Na stránce kvizy uvidí neregistrovaný čtenář pouze kvizy, které jsou v základní úrovni. Přihlášený čtenář má možnost vidět další kvizy (pokud jsou vloženy) a řešit se svou registrací další úkoly.

• Při vkládání komentářů u článků se registrovaným čtenářům nezobrazuje kontrolní antispamová otázka.

• Možnost vkládání fotek do fotogalerií pro vytváření společných fotoalb, u kterých to bude povoleno.

• Některé články budou přístupné pouze registrovaným čtenářům.

• Stahování souborů (některé budou přístupné jen registrovaným)

• Další služby, které jsou nyní v přípravě.

Jaké jsou registrační údaje?

Údaje zadané při registraci nebudou nikomu poskytnuty.

Jméno(login) – login, který budete používat při přihlašování
Heslo – heslo, které budete používat při přihlašování, heslo se při vložení šifruje MD 5 v databázi
Jméno – Jméno, které se bude zobrazovat na webu
E-mail – Vaše e-mailová adresa (bude použita pouze pro zasílání novinek – pokud to níže povolíte a pro zaslání nového hesla, případě ztráty)
Jazyk prostředí – Jazyk (jen pro základní rozhraní webu zatím CZ a SK)
Zasílání informací – Zasílání informací o novinkách na webu
Vlastní menu – Můžete si definovat vlastní menu (bude zobrazeno vlevo vbloku Čtenář). Např. <LI><A href="odkaz.htm" mce_href="odkaz.htm" target="_blank">Odkaz</A></LI>zobrazí odrážku s odkazem. Toto menu je pak nutné povolit níže.

Jak změním své údaje?
Změna údajů zadaných při registraci se provádí zde.

Přihlášení/Odhlášení – jak na to?
Přihlásit nebo odhlásit se můžete vlevo v bloku "Přihlášení".

Zrušení registrace – jak na to?
Pokud chcete zrušit svou registraci, můžete zde.

Ztráta hesla – co s tím?
Pokud jste zapomněli své heslo, můžete si nechat vygenerovat azaslat na e-mail nové – zde.
Bohužel Vám staré heslo nemůžeme sdělit a zaslat. Když si zvolíte heslo sami při registraci, je toto při vložení do databáze ihned šifrováno v MD5, takže to prostě nejde 😀  a musíte při ztrátě hesla použít funkci vygenerování. Z tohoto důvodu zadávejte při registraci platný e-mail, na který bude nové heslo zasláno.

Jak zrušit zasílání e-mailů?
Nemusíte se bát přeplněných emailových schránek
Změna údajů zadaných při registraci se provádí zde, v úpravě osobního nastavení.
Informační e-maily zasíláme jen při vydání nového článku nebo při důležité změně na webu a v souladu s platnými předpisy o komerčních sděleních.
Vaší emailovou adresu neposkytujeme žádné třetí straně a nebudeme ji využívat k žádným jiným komerčním ani nekomerčním účelům.

Jak se lépe orientovat na tomto webu? Co znamenají některé ikonky??
Popis funkcí jednotlivých ikonek na webu.

• Ikonky u článku
    kliknutím na tuto ikonku můžete někomu zaslat info o článku
    kliknutím na tuto ikonku si můžete prohlížený článek vytisknout
    kliknutím na tuto ikonku můžete odeslat upozornění na chybu v článku autorům školního webu
  • Hodnocení článku
    Každý článek můžete hodnotit. Systém je stejný jako ve škole. Známkování.

• Každý článek můžete komentovat, můžete vyjádřit své názory. Hlavně však dodržujte zásady slušného chování. Před vyplněním komentáře musíte odpovědět náhodně generovanou otázku, která slouží k odlišení čtenáře stránek od  spamového robota, který vkládá na www stránky nežádoucí reklamu.  Kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

@ nebo (at) – a co to znamená ?
U některých e-mailových adres na webu se Vám po kliknutí na e-mail objeví v adrese (at) namísto znaku @ .
Je to z důvodu ochrany e-mailových adres proti spamovým robotům, kteří procházejí webové stránky a ukládají do databází e-mailové adresy, které najdou.
Pro Vás to znamená, že toto (at) prostě přepíšete znakem @.

Otazník místo kursoru myši – co to znamená ?

Pokud někde v článku objevíte slovo, které je podtrženo tečkovaně a namísto běžného kursoru u myši se objeví otazník, znamená to, že toto slovo se vyskytuje ve slovníku, který je na webu školy. Slovník se bude postupně doplňovat.

Počítadlo přístupů – jak to funguje ?

Dále doplňujeme po prvních otázkách informace k počítadlu přístupů:
– počítadlo je přímo v systému, není z jiných webů, jako např. blueboard, či jiné systémy. Zapisuje stavy do vlastní databáze. Přístup z každé IP adresy se počítá jen 1x denně. Takže pokud se na stránky vrátíte za den např. 10x (což nás těší), tak počítadlo započítá návštěvu z vašeho počítače jen 1x.
– mimo počítadlo přístupů je na stránkách i vlastní statistika, která počítá návštěvnost webu, tedy i opakované z jedné IP, reloady stránek, operační systém návštěvníků, dále počítá čtenost článků a jejich hodnocení a jiné. Část výstupu statistiky je přístupná na webu, zbytek statistik je interní.
Je zde však pro kontrolu i statistika od jiných, ověřených poskytovatelů těchto služeb.

CHAT
Chat je pouze pro registrované čtenáře. Pokud chcete vyzkoušet náš chat, musíte být na stránkách přihlášeni.
Pokud se někdo na chatu chová nevhodně, nahlaste autorům tohoto webu jeho nick a bude mu udělena výstraha, případně mu bude při vstupu na CHAT udělen BAN.
Chovejte se zde slušně – viz NETIKETA

Uvnitř webu šlape phpRS 2.8.1

Pokud jste zde nenašli odpovědi na své otázky, vyzkoušejte aplikaci poradna.

Autoři mají poradnu s dotazy a nástěnkou (pro vkládání článků, fotografií, souborů a pro správu stránek) zabudovanou v administračním rozhraní po přihlášení.